Конспекти уроків.Природознавство.
1 клас (ЗПР)
Урок 38.
Тема: Коли і чим живляться тварини?
УРОК 38
Тема. Коли і чим живляться тварини?
Мета. Розширити знання учнів про тварин, зокрема коли і чим живляться тварини; формувати вміння: а) встановлювати взаємозв’язки між тваринами і неживою га живою природою; б) аналізувати ілюстрації, отримувати з них необхідну інформацію і робити висновки, розповідати п]ю отриману інформацію, доводити свою думку; в) працювати в парі; розвивати спосте¬режливість, кмітливість, логічне мислення; виховувати потребу пізнавати тварин; виховувати любов до тварин.
Обладнання. Таблиця, ілюстрації, дидактичні картки.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Хвилинка спостережень.
Аналіз стану неба, опадів, вітру.
III. Повторення вивченого матеріалу.
1. Відповіді на запитання.
— Які тварини живуть у куточку живої природи?
Як потрібно доглядати за канарейкою і папугою?
— Як потрібно доглядати за морською свинкою і хом’ячком?
— Як потрібно доглядати за акваріумними рибками?
IV. Актуалізація опорних знань, повідомлення теми уроку.
Ми продовжуємо подорожувати царством тварин.
— Сьогодні на уроці дізнаємося, коли і чим живляться тварини.
V. Вивчення нового матеріалу.
І. Бесіда про живлення тварин.
Пригадайте, як живляться рослини. (Коренем вбирають воду і поживні речовини з ґрунту. У шістках на світлі утворюють необхідні дія життя речовини.)
— За рахунок якої природи живляться рослини? (Неживої.)
— Розгляньте малюнки.
— Які тварини зображені на малюнку?
— Чим живляться зображені тварини?
Що їсть їжак? синиця? кабан?
— Що їсть корова? курка? кіт?
Висновок. Тварини живляться рослинами або іншими тваринами.
— За рахунок якої природи живляться тварини? (За рахунок живої природи.)
— Чи можуть тварини жити без живої природи? Чому?
2. Робота з підручником (с. 86—87).
Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
І. Робота в зошиті.
2. Робота в групах з дидактичними картками.
3. Гра “Склади пазл”.
VII. Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання.
2. Робота з батьками.
3. Виконайте завдання для друга природи.