top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 20. 

Тема: Ліна Біленька «Знайди букву ї».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 20.
Тема: Ліна Біленька «Знайди букву ї».
Мета: закріпити знання про звукове значення букви ї; сприяти збагаченню словникового запасу; розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, вміння давати правильні відповіді на поставлені запитання; виховувати любов до рідної мови і бережливе ставлення до тварин.

 

Хід уроку


I. Організаційний момент
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаєм,
Все нове запам’ятаєм.
Давайте сядемо всі зручно і скажемо
Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок,
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно,
Вчителя слово
Здійсню я практично.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1) Виділення звуків зі скоромовки
Їжак, їжаченя
Ідуть по гриби щодня.
Їжачиха помагає —
Сироїжки їм збирає.
2) Читання буквосполучень і слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
— Прочитайте за мною «луною» буквосполучення.
— Чи є серед них слова? (Так). Зачитайте їх. (Їм, їв, їж, мої, вії, неї, гаї)
3) Синтетичні звукові вправи
— До поданих звуків додайте ще один у кінці, на початку або в середині, щоб вийшло інше слово. (Їм(о), (з)’їв, їж(а), мої(й))
— До слова їжа додайте ще один звук, щоб утворити нове слово. (Їжа(к))
— Прочитайте кілька разів, щоразу швидше й швидше.
Фізкультхвилинка
В лісі є кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедів — кожушки,
Для лисичок — сорочки,
Для куничок — рукавички,
А для білочок — спіднички.
Зайцю — валянки на лапки,
А для вовка — теплу шапку.
III Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми з Вами будемо читати вірша  Ліни Біленької «Знайди букву ї».
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Очікування
Гра «Мікрофон»
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Опрацювання вірша  Ліни Біленької «Знайди букву ї».
1) Читання вірша вчителем.
2)  Гра “Бджілки”.
Напівголосне читання учнями вірша.
3)  Читання слів на дошці за вчителем.
Ївга, дармоїд, сироїжки.
4)  Бесіда за змістом вірша.
- Про кого йдеться в вірші?
V. Підбиття підсумків. Рефлексія.
- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

 

bottom of page