

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 18.
Тема: Павло Тичина «Осінь така мила».
Урок 18.
Тема: Павло Тичина «Осінь така мила...»
Мета: ознайомити учнів з творами українських письменників, які описували красу осені. Удосконалювати вміння виразно, правильно, інтонаційно читати та розказувати текст. Активізувати словниковий запас учнів. Розвивати память, увагу, спостережливість, мовлення дітей та їхню творчу фантазію. Виховувати любов та пошану до української мови, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: складові таблиці, картини ранньої осені.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
- Діти, я сьогодні прийшла до вас на урок з хорошим настроєм. Підніміть руки у кого такий же настрій. А у кого поганий. У кого байдужий. Я думаю, що до кінця уроку у вас настрій покращиться. Адже, урок українського читання не може залишати вас байдужими.
Сіли, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
2. Артикуляційні вправи.
• Читання складових таблиць.
• Про себе (мовчки).
• Вголос (вибірково).
3.Актуалізація опорних знань.
Відгадайте загадку.
У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стеле постіль –
Жде сестрицю білу в гості. (Осінь).
- Назвіть прикмети осені, які художник зобразив на картині. (На дошці картина ранньої осені).
4. Оголошення теми і завдань уроку.
Надворі осінь. За народним переказом, Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:
- Забирай все моє золото. Будь щедрою, і люди полюблять тебе.
І осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки і чарує нас своїм осіннім золотом.
- Давайте, послухаємо про осінь вірш
5.Читання вголос учителем вірша.
- Яку картину ви уявили, слухаючи вірш?
- Цей вірш веселий чи сумний? Чому?
- Що подарувала нам осінь?
6. Скандоване читання учнями.
Фізкультхвилинка.
Проти сонця на горбочку
Випинаються дубочки,
Свіжий вітер повіва;
Так щоранку всі дубочки
Роблять вправи на горбочку –
І тому вони шумлять,
І тому вони стоять.
7. Самостійне напівголосне читання.
8. Робота в парі. (Прочитати вірш).
- Прочитайте один одному вірш.
- Які відчуття у вас виникають, коли ви читали вірш?
- Хто написав цей вірш?
- Що ви знаєте про П.Тичину?
9. Підсумок уроку.
- Про що ми вели мову?
- Чи сподобався урок?
- Чого він нас навчає?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
