top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 17. 

Тема: Позакласне читання.Василь Сухомлинський «Ніна і гусак».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 17.
Тема: Позакласне читання. Василь Сухомлинський «Ніна і гусак».
Мета: продовжити ознайомлення учнів з літературними казками; вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного читання; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; виховувати щедрість, дружелюбність.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент
 Ось і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей скликає,
Щоб успішно нового навчить.
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над скоромовкою
Приснивсь сьогодні сон синиці:
Приніс сусіда сік з суниці.
2. Робота над чистомовкою
Кошеня навкруг дивана
Ходить рано-рано-рано.
Сонні очі продира:
- Де нора-нора-нора?
3. Робота в групах
Гра «Спіймай мій настрій»
Дітям пропонується попрацювати в парі і домовитися, хто почне дії першим. Учні виконують дії, які називає вчитель.
— Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.
— Зобразіть на обличчі емоцію Баби Яги; впертої Кози-дерези; сміливого Котигорошка; хвальковитого Колобка тощо.
III. Мотивація навчальної діяльності
IV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Фізкультхвилинка
Ось скакалки ми візьмемо
 І стрибати розпочнемо.
 Всі стрибаємо тихенько,
 Навшпиньках, ще й легенько.
 Ледь торкаємось підлоги —
 Не стомити наші ноги.
 Діти на майданчику гуляють,
 Спритно бігають, високо стрибають.
 Ми всі трохи погуляли
 І на місце посідали.
 Один, два, три, чотири, п'ять!
 Будемо весело стрибать!
 Стій!
2. Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Ніна і гусак»
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте заголовок казки. Поміркуйте, про що в ній ітиметься.
2) Читання казки вчителем.
3) Гра «Рибки».
Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Чи правильними виявилися наші припущення про зміст оповідання?
4) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Гелготали – 
Поковиляли - 
б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.
Обминути
Оглядаючись
Дзьоб
тривожно
5) Аналіз змісту казки.
 - Про кого розповідається в тексті?
 -  Куди йшла дівчинка?
 - Чому Ніна утекла додому?
 -  Що порадила мама дівчинці?
-  Як Ніна перемогла страх?
VI. Підсумок уроку
— Що читали на сьогоднішньому уроці?
— Який висновок для себе зробили?


 

bottom of page