top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 4.Тема: Аналіз спільних та відмінних ознак предметів. Порівняння предметів за матеріалом. Об’єднання об’єктів у групу за спільною ознакою. Розбиття групи об’єктів на підгрупи за спільною ознакою.

 

 

 

 

 

 

 

Урок 4

Тема: Аналіз спільних та відмінних ознак предметів. Порівняння предметів за матеріалом. Об’єднання об’єктів у групу за спільною ознакою. Розбиття групи об’єктів  на підгрупи за спільною ознакою. 

 

Мета: вчити учнів об'єднувати предмети у групи за спільною ознакою; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Добрий лікар Айболить

Склавши руки не сидить.

Черга вже на лікування:

«Я за вами», «Хто останній?»

Всі приходять — два шпаки,

Три корови, два вовки,

І ведмідь, і черв’ячок,

І поранений жучок.

Добрий лікар Айболить

Хворих вилікує вмить.

— Скільки тварин прийшло лікуватися до лікаря? (10) Назвіть їх.

— Хто прийшов першим? Хто — останнім?

2. Гра «Скільки?»

Учитель показує ромашку. Ставить мітку на одній з пелюсток. Діти починають лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель ставить мітку на іншій пелюстці. Діти продовжують лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель відриває по 1 пелюстці. Діти рахують.

— Скільки пелюсток? (10)

— А у кого вийшло менше? Чому?

— Наступного разу будьте уважнішими.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Робота за підручником

Завдання 1

— Що ви бачите? Хто де знаходиться? Хто вгорі? Хто — на щоглі? Хто — на вітрильнику? Хто — на березі? Хто — над морем?

— Об’єднайте тварин у групи за певною ознакою. (Звірі, птахи, на березі, на вітрильнику, з рогами і без них, із вусами і без них тощо.)

Завдання 2

— У яку гру грають тварини? Хто де заховався? Кого ви бачите? Скільки всього тварин? Кого знайшло козенятко? Скільки тварин ще йому треба знайти?

Завдання З

— Хто живе у цьому чудовому будиночку? Скільки їх?

— Об’єднайте мешканців у групи за певною ознакою. (Люди, тварини, дівчатка, хлопчики, дорослі, діти)

— Скільки одягу випрасувала мама? Скільки сходів у будиночку? Скільки сходинок на кожному з них? Скільки дверей? Скільки вікон?

Завдання 4

Робота в зошиті

— Намалюйте стільки квадратів, скільки тварин на вітрильнику, і стільки прямокутників, скільки тварин на березі.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з матеріалом для лічби

Учитель виставляє різну кількість предметів і запитує: «Скільки..?».

Діти викладають на парті відповідну кількість паличок.

2. Робота в зошиті

1) Вправи в написанні елементів цифр.

—  Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади і задачі. Виконаємо тренувальні вправи.

Учитель пише на дошці.

— Напишіть 1 паличку (/).

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички (//).

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так — до кінця ряду.

2) Графічний диктант.

— 2 клітинки вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 2 ліворуч. Вийде прапорець.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— На уроці ми вчилися порівнювати предмети, рахувати, спробували трошки писати.

— Що сподобалося на уроці

 

bottom of page