top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 5.

Тема: Сукупність предметів (множина). Кількість предметів сукупності (множини). Лічба. Правила лічби. Назви чисел у межах 10.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 5

Тема: Сукупність предметів  (множина). Кількість предметів сукупності (множини).  Лічба. Правила лічби. Назви чисел у межах 10.

 

Мета: ознайомити учнів з множиною як сукупністю предметів; вчити об'єднувати предмети у групи за певною ознакою; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Півень злетів на тин,

А там півник ще один.

Скільки півників усіх?

Полічіть швиденько їх.

2. Лічба від 1 до 10 у прямому і зворотному порядку

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота з демонстраційним матеріалом

Учитель демонструє малюнки пташок: ластівка, горобець, голуб. Серед них — малюнок лисиці.

— Який предмет зайвий? Чому? Як назвати решту предметів?

2. Об'єднання предметів за призначенням. Множина

Учитель прикріплює на дошці малюнки із зображенням шкільного приладдя та малюнки із зображенням іграшок.

— Назвіть кожний предмет.

— Об’єднайте предмети у групи за призначенням.

— Скільки предметів у кожній групі?

3. Робота за підручником

Завдання 1

— Що намальовано зліва? Скільки тварин? Який предмет зайвий? Чому?

— Що намальовано справа? Скільки чашок? Яка з них зайва? Чому?

Завдання 2

— Назвіть кожний предмет. Об’єднайте предмети у групи за їх призначенням. (Навчальне приладдя, предмети для занять спортом.)

— Групу предметів, об’єднаних за певною ознакою, називають множиною.

Завдання 3

— Хто намальований? Множина бджіл — рій. Елемент множини — бджола. Скільки елементів у цій множині?

Завдання 4

— Скільки елементів містить множина тюльпанів? А троянд?

— Утворіть інші множини: за кольором, за розміром. Скільки елементів містить кожна з них? Як називають множину квітів у вазі? {Букет) Скільки елементів у цій множині?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за малюнком

Учитель демонструє малюнок, на якому зображений глечик. У ньому стоять 5 соняшників і 4 волошки.

— Скільки елементів містить множина соняшників?

— Скільки елементів містить множина волошок?

— Як називають множину квітів у вазі?

2. Робота над загадкою

·       Порожні поля, мокне земля,

Дощ поливає, коли це буває? (Восени)

На дошці — 2 кошики.

— Подивіться, що принесла нам осінь у першому кошику.

2 яблучка, 1 груша, 3 сливки.

— Скільки елементів містить множина фруктів?

— Подивимося, що принесла нам осінь у другому кошику.

1 морквина, 3 картоплини, 2 цибулини.

— Скільки елементів містить множина овочів?

3. Робота в зошиті

1) Підготовка до написання цифр.

Учні малюють ялиночки, чергуючи високі і низькі.

2) Графічний диктант.

— 3 клітинки праворуч, 1 по діагоналі ліворуч вниз, 1 ліворуч, 1 по діагоналі ліворуч угору, 2 вниз, 3 праворуч, 2 вгору. (Конверт)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які множини є в нашому класі? (Множина кімнатних квітів, множина рибок в акваріумі, множина парт, множина учнів, множина вчителів, множина портфелів тощо)

— Як називається множина учнів? (Клас)

 

bottom of page