

Конспекти уроків. Математика.
1 клас (ЗПР)
Урок 2-3.Тема: Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Напрямки руху (зліва направо, справа наліво, знизу вгору, зверху вниз, вище від, нижче від, між, по центру, лівіше від, правіше від, наліво, направо, прямо, по колу).
Урок 2-3
Тема: Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Напрямки руху (зліва направо, справа наліво, знизу вгору, зверху вниз, вище від, нижче від, між, по центру, лівіше від, правіше від, наліво, направо, прямо, по колу).
Мета: познайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та в просторі з використанням слів ближче, далі, зліва, справа, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ВСТУПНА БЕСІДА
— Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Говорять, що математика — це королева наук, гімнастика для розуму.
Вивчати математику допоможе вам підручник, який називається «Математика».
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Ознайомлення з підручником
— Візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книжка — ваш перший підручник з математики. Звісно, що ви потоваришуєте з нею.
— Чим вона розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.
— Про що розповідає обкладинка підручника «Математика»?
— Чи подобається вам малюнок на ній?
— Хто мандруватиме разом із вами країною Математика?
2. Робота за підручником («Дидактичний матеріал» Будна)
Завдання 1
— Хто намальований? Порахуйте, скільки тварин?
— Хто ближче? Хто — далі? Хто — зліва? Хто — справа?
Завдання 2
— Що робить півник?
— Кого він намагається побачити?
— Скільки звірят?
— Кого побачив півник у бінокль?
— Кого не побачив?
Завдання 3
— Що ви бачите?
— Де це відбувається?
— Хто виступає на арені цирку?
— Опишіть малюнок, використовуючи слова: у, на, під, над, внизу, попереду, позаду, зліва, справа, між, за.
Завдання 4
Робота в зошиті. Письмо паличок за зразком.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за предметними малюнками
— Які предмети на дошці виставлені ліворуч? Які — праворуч?
— Порахуйте спочатку кошенят, а потім — цуценят.
Учитель виставляє три ряди білочок.
— Скільки білочок у кожному рядку?
— Скільки білочок у верхньому рядку?
— Скільки у нижньому?
— Скільки білочок у третьому згори рядку?
2. Гра на увагу «День, ніч»
— Запам’ятайте тварин на кораблику. «Ніч» — заплющте оченята. (Учитель прибирає 1 малюнок.) «День» — розплющте оченята. Яка тварина зникла?
3. Гра «Склади узор»
У дітей лежать три круги — зелений, жовтий, червоний і два квадрати — синій, оранжевий.
Робота виконується під диктовку вчителя.
— Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, а жовтий — між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч — оранжевий квадрат.
— Вийшла квіточка.
— Подивіться, як розташовані кружечки.
— Який колір угорі? по центру? внизу?
— Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)
— Що позначає червоний колір? жовтий? зелений?
4. Вправа на закріплення
— Підніміть угору праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.
— Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?
Учитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої — м’яч.
— Що розташоване праворуч від Буратіно? Що — ліворуч?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?
— Ми рахували? Ми грали? Малювали?
— Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей в країні Математика.
Веселий
світ
Веселкового
класу!
