

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 47.
Тема: Володимир Лучук «Годівниця».
Урок 47.
Тема: Володимир Лучук «Годівниця».
Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; удосконалювати навички виразного, свідомого, правильного читання; збагачувати словниковий запас; учити відчувати образність художнього слова; розвивати усне мовлення учнів, спостережливість, вміння бачити прекрасне в усьому, що нас оточує; виховувати бережливе ставлення до природи, бажання турбуватися про птахів, допомагати їм взимку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
Пролунав уже дзвінок
Починається урок!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Яку тему ми розпочали вивчати? (Все укрив блискучий іній.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Очікування.
Вправа “Мікрофон”
- Що ви очікуєте від уроку?
- Чому хочете навчитися?
ІV. Мовленнєва розминка.
Робота над скоромовкою.
Я несу на кухню кріп.
Кине мама кріп в окріп.
А до кропу ще й петрушку.
Смачно варить мама юшку
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Розгадування загадки.
Пташечка невеличка,
В неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
Голосок тоненький.
Та ця пташка невеличка,
Називається... (синичка)
2. Бесіда
Бесіда про те, як живеться свійським та диким птахам, які проживають у лісах, парках, степах, взимку.
— Яких ви знаєте зимуючих птахів?
— Як їм живеться взимку?
— Як ми можемо їм допомогти перезимувати?
(Розповідь про будівлю годівничок для зимуючих птахів, а саме — для синичок.)
— Що вони полюбляють їсти, які зернятка?
Фізкультхвилинка
Всі ми звикли до порядку,
Дружно робимо зарядку.
Ми на радість цьому дому
Проганяєм сон і втому.
3. Опрацювання вірша : Володимир Лучук «Годівниця».
1) Читання оповідання вчителем.
2) Гра “Бджілки”.
Напівголосне читання учнями оповідання.
3) Словникова робота.
“Довідкове бюро”
Окрушин – крихт хліба
4) Читання слів на дошці за вчителем.
Зрання, сніговиці, годівниці, кучугур, сільця, костогризам, омелюхам, кільчастої, птаство.
5) Бесіда за змістом вірша.
- Чому так хвилювався Матвійко?
Кого і як він збирався підгодовувати взимку?
6) Бесіда за малюнком.
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія.
- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
- Що вдалося найкраще?
- Що викликало труднощі?
- Я задоволений своєю роботою, тому, що …
- Чи задоволені ви роботою класу?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
