top of page

Конспекти уроків.Образотворче мистецтво.

1 клас (ЗПР)

Урок 11. 

Тема: Основні й похідні кольори. Виконання малюнка «Три веселі гноми».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 11
Тема. Основні й похідні кольори. Виконання малюнка «Три веселі гноми».
Мета:  Ознайомити учнів із хроматичними кольорами, поняттями «основний» і «похідний» колір. Учити дітей змішувати фарби, заповнювати всю площину аркуша малюнком; удосконалювати навички роботи з фарбами. Розвивати образне мислення, відчуття кольору, уміння бачити красу навколо себе; фор¬мувати естетичні почуття. Активізувати творчу ініціативу учнів, вихову¬вати акуратність у процесі роботи з фарбами.
Обладнання: гуаш, пензлі, палітра, папір; альбом із шаблонами,  малюнок із  зображенням різнобарвного чоловічка, демонстраційна таблиця «Основні й похідні кольори»; 

 

Хід уроку


I.    Організація класу
II.    Мотивація навчальної діяльності
1. Читання казки вчителем.
Сьогодні ми продовжимо знайомство з кольорами. Але спочатку послухайте казку.
Різнобарвний чоловічок
Поки не з’явився на світі різнобарвний чоловічок, навіть чорні кішки були сірі, а про сірих і говорити нема чого — вони й зовсім були сірі-сірі.
А чоловічок стояв посередині дороги й не знав, куди йти,— все навколо таке сіре, що нічого не видно. Прямо лежить сіра дорога, вона веде через сірі поля й сірі ліси, але хіба зрозумієш, поля це чи болота!
—    Агов, різнобарвний чоловічку! — почув він тонкий голосок.
—    Хто мене кличе?
—    Це я, пташка!
—    Де ти?
—    Я тут! Різнобарвний чоловічку, дай мені, будь ласка, трошки коричневої фарби для крилець і червоної — для хвоста! І зовсім трохи жовтої — для дзьоба!
—    Добре! Бери скільки потрібно! — чоловічок дав пташці фарб, і вона полетіла в небо, усе вище й вище.
Потім раптом почулося голосне «бумм!», і маленька яскрава пташка впала на землю.
—    Ох, різнобарвний чоловічку, дивися, яку я собі ґулю набила! Я вдарилася об сонце! Будь ласка, чоловічку, дай небу трохи блакитної фарби, а сонцю трохи золотої, адже так нічого не видно...
—    Чому «трохи»? — здивувався чоловічок.— Трошки блакитної фарби беруть, наприклад, для того, щоб зробити блакитними очі, а для неба потрібно багато.— І різнобарвний чоловічок віддав усю блакитну й золоту фарбу, яка в нього була. Тоді небо піднялося високо-високо, а на ньому засяяло золоте сонце. Тут до чоловічка несміливо підійшла сарна.
—    Різнобарвний чоловічку, скажи мені, будь ласка, де тут трава, а де — каміння? Ніяк не можу розрізнити, ось-ось зуби зламаю або від голоду загину.
—    Це дуже погано! — похитав головою чоловічок. Він оглянув себе й сказав: — Блакитної у мене більше немає, золотої теж немає. Але залишилося багато інших фарб. Віддам-но я траві зелену.
Різнобарвний чоловічок був дуже добрий. Він сам розфарбував квіти в червоний, жовтий і фіолетовий кольори, а звірі й птахи приходили до нього й брали фарби, яка кому подобалася.
Різнобарвний чоловічок ішов світом, і весь світ ставав яскравим і радісним.
О. Павлов
2. Бесіда за текстом казки.
—    Чи шкода було різнобарвному чоловічкові віддавати свої фарби?
—    Що трапилося б зі світом, якби різнобарвний чоловічок не віддав свої фарби?
—    Який характер був у різнобарвного чоловічка?
—    Як ви думаєте, з яких кольорів складався різнобарвний чоловічок?
III.    Оголошення теми уроку
Сьогодні ви дізнаєтеся, які кольори називають основними, які — похідними, і самостійно виконаєте роботу на тему «Три веселі гноми».
IV.    Вивчення нового матеріалу
1.Слово вчителя.
Перш ніж різнобарвний чоловічок розфарбував світ, у нього було всього три фарби: червона, синя й жовта. Фарби дуже любили доброго чоловічка, який ділився всім, що в нього було. Вирішили вони подарувати різнобарвному чоловічкові кілька но¬вих кольорів. І закипіла у фарб робота. За допомогою пензлика вони сміливо змішували один колір з іншим!
Давайте разом із вами подивимося, які ж нові кольори подарували веселому різнобарвному чоловічкові його друзі фарби. Діти змішують основні фарби (червону з жовтою, червону із синьою, синю з жовтою) і одержують додаткові кольори: жов¬тогарячий, фіолетовий, зелений.
V.    Практична робота
Виконання малюнка «Три веселі гноми».
Намалюйте веселих гномів, змішуючи основні кольори. Гномики яких кольорів у вас утворяться?
VI.    Завершення уроку
Демонстрація дитячих малюнків.
Підбиття підсумків. Завдання на наступний урок: принести чорну фарбу, білила, палітру.


 

bottom of page