top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 51. 

Тема: Кілограм. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач на різницеве порівняння чисел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 51.

Тема. Кілограм. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач на різницеве порівняння чисел.

Мета:  познайомити учнів з одиницею виміру маси — кілограмом; показати практичне використання цієї міри; поглибити вміння розв’язувати задачі й приклади; розвивати творче мислення.

Обладнання:  таблиці для розв’язання прикладів і задач, пакети для вимірювання маси, важки, малюнки терезів.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент

  2.  Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба за картками

2. Склад чисел 11 – 20

Продовжити речення.

17 — це 10 і.. . (18, 13, 15, 19)

3. Гра «Вгадай число»

Учитель розповідає про склад задуманого числа, а діти називають це число.

— У цього числа: 1 дес. і 3 од, 1 дес. і 8 од., 2 дес., 1 дес. і 7 од.

4. Робота біля дошки окремих учнів

11-1=

10+1=

16-1=

  1.  Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди

— Хто працює в магазині? Як називають тих, хто купує продукти? А тих, хто продає? (Відповіді дітей.) Магазин наш овочевий. Давайте підемо туди, де продають картоплю, моркву, цибулю. Який предмет потрібний, щоб продавець відпустив нам певну кількість товару? (Терези, важки) Ось на столі два пакети із овочами. Візьміть один пакет у руки. Що ви відчуваєте? Що важче тримати? Говорять, що предмети мають певну вагу. Масу предмета порівнюють із масою обраного зразка. Одиниця виміру маси — кілограм. На столі важок — це 1 кг. Такою одиницею вимірювання маси предметів користуються всюди. У кілограмах можна вимірювати масу твердих предметів і круп, піску тощо. Такими важками можна вимірювати масу предметів. А на таких терезах вимірюють масу предметів. Записуємо так:

1 кг, 4 кг тощо.

2. Практична робота

На столі у пакетах — певна кількість (у кг) моркви, солі, крупи. Вчитель пропонує, користуючись важками, виміряти масу цих пакетів. Вчитель звертає увагу дітей на те, що терези повинні бути в рівновазі, тоді можна співвідносити вагу пакета та масу важків.

3. Робота над завданнями підручника

IV.    Фізкультхвилинка
V.    Закріплення вивченого матеріалу. 
1.    Розв’язання прикладів в підручнику.
2.     Розв’язання задачі.
VI.     Підсумки уроку 

 

 

 

bottom of page