top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 52. 

Тема: Випадки додавання і віднімання на основі знання десяткового складу чисел (10+2, 12 – 2, 12 – 10). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 52.
Тема.  Випадки додавання і віднімання на основі знання десяткового складу чисел (10+2, 12 – 2, 12 – 10). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.
Мета: поповнювати знання, уміння, навички учнів про десятковий склад числа. Продовжувати вчити дітей проводити найпростіші  математичні дії з числами. Корегувати знання та вміння дітей щодо назв чисел другого десятку, виправляти під час використання  числівників у межах 20. Продовжувати вчити дітей розв’язувати задачі. Удосконалювати вміння дітей працювати самостійно. 
Розвивати увагу, логічне мислення; виховувати любов і дбайливе ставлення до книги.


ХІД УРОКУ


I. Організаційний момент
— Відгадайте загадку.
• Не сорочка, а зшита.
 Не кущ, а з листочками.
 Не людина, а говорить. (Книга)
— Сьогодні на уроці математики ми поговоримо про створення книги.
— Як ви вважаєте, з чого починається створення книги?
— Щоб дізнатися правильну відповідь, ми повинні виконати усні обчислення.
II. Повторення вивченого матеріалу
 1 Усна лічба
Лічба від 11 до 20 (хором; ланцюжком, у зворотному порядку).
— Скільки десятків і одиниць у числах 12;18;10; 20?
— Створення книги починається з роботи автора. Автор придумує книгу. Пише її й створює рукопис. Прізвище автора пишуть на обкладинці книги.
— З рук автора книга потрапляє у видавництво. А щоб дізнатися, хто далі працює над книгою, необхідно розв’язати задачі.
 2 Розв'язування задач. Робота з числовим віялом
 • У струмочку плавало 15 паперових корабликів. Один кораблик віднесло до берега. Скільки корабликів поплило далі?
 • У холодильнику лежить 1 десяток яєць. Мама поклала туди ще 1 десяток. Скільки яєць стало в холодильнику?
• В одній вазі було 12 тюльпанів, а в іншій — на 1 тюльпан більше.
Скільки тюльпанів було в другій вазі?
— У видавництві книга спочатку потрапляє до головного редактора, який вирішує, чи потрібно її друкувати. А потім він передає книгу технічному редактору.
III. Ознайомлення з новим матеріалом
 1 Пояснення нового матеріалу
Робота за нумераційною таблицею на дошці.
Учитель записує: 1 дес. 1 од. — це число 11.
Учні продовжують заповнювати таблицю: 1 десяток і 7 одиниць, 1 десяток і 8 одиниць, 2 десятки і 0 одиниць.
— Технічний редактор набирає, якщо необхідно, рукопис на комп’ютері, вставляє малюнки.
Потім за комп’ютер сідає літературний редактор. Він читає текст книги і виправляє помилки, якщо вони є.
 2 Робота за індивідуальними картками
Учитель роздає картки з нумераційними таблицями. Читає числа, а діти самостійно вписують ці числа в таблицю.
Один учень виконує це завдання біля дошки.
— На наступному етапі з книгою працює художник. Він створює малюнки на сторінках книги і на обкладинці.
● Фізкультхвилинка
 Раз, два, три, чотири, п’ять.
Всі ми робимо зарядку,
Треба нам присісти й встати,
Руки витягнути ширше,
Раз, два, три. чотири, п’ять.
Нахилитись — три, чотири.
І на місці поскакати.
На носок, потім на п’ятку.
Усі ми робимо зарядку.
 3 Робота з дидактичним матеріалом
— Порахуйте кількість кружечків у верхньому і нижньому рядку.
 — Які числа вийшли?
 — Запишіть їх у свою таблицю на картці.
 — Після цього книгу друкують на верстаті. Кожну сторінку друкар штампує багато разів і складає у великі стопки.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
 1 Складання й розв'язування задачі на зменшення числа на кілька одиниць
Маса лисички 10 кг, а білочка — на 4 кг легша. Яка маса білочки?
— Чому дорівнює маса лисички?
— Що в задачі сказано про масу білочки?
— Як дізнатися масу білочки?
10 - 4 = 6 (кг)
— Чому віднімали?
— Спробуйте із цими числами скласти задачу так, щоб замість слова «легше» було слово «важче». (Маса лисички 10 кг, а ведмежатко — на 6 кг важче. Чому дорівнює маса ведмежати?)
— Далі аркуші книг перегинають і складають так, щоб вийшла книга. Таких однакових книг роблять тисячі. Цією роботою займається фальцювальник.
 2 Розв'язування нерівностей
8 - 6 □ 43 + 7 □ 10 6 - 2 □ 5
5 + 4 □ 97- 6 □ 2 3 + 6 □ 8
— Потім усі сторінки разом з обкладинкою зшивають та обрізають на спеціальному верстаті, щоб книга мала рівні краї.
 3 Самостійна робота
1 варіант 2варіант
6 - 5 + 8 = □9- 2 + 1 = □
2 + 3 + 4 = □4+ 4 + 1 = □
3 + 2 □ 8 - 44+ 1 □ 7 - 2
7 + 0 □ 9 - 08- 0 □ 6 + 0
 ● Зорова гімнастика
 4 Логічна задача
Розв’язання різних варіантів записати в зошиті.
У мами було 5 книг. Кілька книг вона віддала своїм дітям. Скільки книг може залишитися у мами?
— Якщо вона віддала по одній книзі, то залишиться 3. (5 -1 -1 = 3)
— Якщо вона віддала по дві книги, то залишиться 1. (5 - 2 - 2 = 1)
— Якщо вона віддавала 1 і 2 книги, то залишиться 2. (5 - 1 - 2 = 2)
V. підсумок уроку. Рефлексія
— Ви дізналися, як багато людей бере участь у створенні книги. Тому книги необхідно берегти. Складемо правила дбайливого поводження з книгою.
 •Тримати в чистоті. Обгорнути.
 •Не рвати, не кидати на підлогу.
 •Не загинати сторінок, мати закладинку

bottom of page