

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 34.
Тема: Наголос. Вправляння у правильному вимовлянні слів. Визначення наголосу у простих словах.
Урок 34.
Тема: Наголос. Вправляння у правильному вимовлянні слів. Визначення наголосу у простих словах.
Мета: учити учнів вимовляти слова таким чином, щоб чітко було чути наголошений звук (не розтягуючи слово по складах); розвивати пам'ять та увагу; виховувати любов до природи.
Обладнання: ілюстрації, друкований зошит «Мовленятко», завдання на картках.
Хід Уроку
I. Організаційний момент
Починаємо урок,
Бо почули ми дзвінок.
Він за парти кличе нас.
До роботи, другий клас!
II. Актуалізація опорних знань
1 Хвилинка каліграфії
Ірис, рамен, красолі, маки, ряска.
— Поділіть слова на склади для переносу.
— Назвіть послідовно звуки і букви у слові маки.
— Запишіть звукову модель слова ряска.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Тема нашого уроку — «Наголос».
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1 Пояснення вчителя
— Наголос — це виділення одного зі складів за допомогою посилення голосу.
У слові один склад вимовляється з більшою силою голосу. Цей склад називається наголошеним. решта складів у слові — ненаголошені.
На письмі наголос позначається так: неї голос.
2 Первинне закріплення
Робота в підручнику (завд.4 ст.18)
Прочитайте луною за вчителем, виділяючи голосом наголошений склад в таких словах: машина, дерево, молоко.
Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й Систематизація отриманих знань
1 Вибіркове списування
— Прочитайте загадку уголос.
Летить птиця-лебедиця,
А в ній люди сидять.
— Запишіть слово-відгадку. Поставте знак наголосу.
4 Робота в парах
— Прочитайте акровірш. Запишіть слово-відгадку. Поставте наголос. Запишіть звукову модель слова.
Віє, віє, повіває І всюди він гуляє.
то холодний, то колючий,
Енергійний, хоч куди!
Раді йому вітряки.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія
— Що таке наголос?
— який склад називається наголошеним?
— чи може бути в слові два наголошені склади?
— як називаються склади, на які не падає наголос?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
