top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 43. 

Тема: Василь Сухомлинський «Ялинка для горобчиків».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок  43. 
Тема: Василь Сухомлинський «Ялинка для горобчиків».
Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю В. Сухомлинського; формувати навички вдумливого виразного читання; розвивати мислення, мовлення, уважність; виховувати любов до природи.

 

Хід уроку


I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над чистомовкою
Із-із-із — барсучок в нору заліз.
Ди-ди-ди — наступили холоди.
Ить-ить-ить — барсучок тут смачно спить 
Ни-ни-ни — аж до самої весни.
Ри-ри-ри — навесні він виліз із нори!
2. Читайте швидко, чітко!
СІК СІК СІК СІК
рік рак рік рік
лід ліс ніс піч
жук бук бик бак
3. Додайте слово. Прочитайте вірш. Пам'ятайте про риму!
Під горою хвойний. (ліс),
За горою хижий. (лис).
Вкрита травами. (гора),
Збоку — лисяча. (нора).
В ній хитрюга неспроста Від собак хова. (хвоста):
Як навідався в. (курник),
То відразу ж півень. (зник).

III. Мотивація навчальної діяльності.
— Сьогодні ми ознайомимося із творчістю Василя Сухомлинського — видатного педагога, письменника.
— Прочитайте, що про нього пише Дмитро Чередниченко.
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Біографічна довідка 
— Василь Олександрович Сухомлинський — видатний український педагог, письменник і публіцист.
Народився Василь 28 вересня 1918 р. в селі Василівна Онуфріївського району Кіровоградської області (на той час — Василівська волость Олександрійського повіту Херсонської губернії) у незаможній селянській родині.
Батько його, Олександр Омелянович, працював по найму як тесляр і столяр. Мати — Оксана Юдівна — вела домашнє господарство, ткала полотно, фарбувала його і шила одяг не лише для своєї сім’ї, а й односельцям. Гарно вишивала. Багато уваги приділяла вихованню дітей: Івана, Василя, Сергія, Ме-ланії. Учила добра, чесності, людяності. Довгими зимовими вечорами за прядивом чи шитвом розповідала дітям казки, цікаві історії, читала книжки.
У 1926-1933 рр. В. О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Учився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходив на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв у колгоспі на період літніх канікул, йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.
2. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Ялинка для горобчиків».
1) Виразне читання оповідання вчителем.
— Які картини ви уявляли, слухаючи оповідання?

Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.
2)  Читання тексту учнями «луною».
3) Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
4) Аналіз змісту оповідання.
—     Як Вітько влаштував свято для горобчиків?
— Яких ще птахів підгодовують взимку? Як це можна зробити?
5) Робота в парі.
— Прочитати розмову сина з мамою в особах, намагаючись передати їхні почуття.
Слухання аудіозапису пісні горобчика.
V. Підсумок уроку
— Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто автор цього твору?
— Що нового дізналися про творчість В. Сухомлинського?

 
 

 

bottom of page