top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 44. 

Тема: Дмитро Чередниченко «Січень-Новорічень».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 44.
Тема: Дмитро Чередниченко «Січень-Новорічень».
Мета: вчити відчувати образність художнього слова, формувати уявлення про характерні ознаки зими, вдосконалювати навички виразного читання поетичних творів; розвивати творчу уяву, усне мовлення учнів;  виховувати естетичні почуття у дітей, ціннісне ставлення до природи.
Обладнання: підручник, аудіо запис, сніжинки.

 

Хід уроку

 

I.    Сніжинка «Організація класу.»
Сьогодні у нас незвичайний урок
До світу фантазії зробимо крок.
А з творчістю ми зустрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
Це час міркувань, наполегливий час
Цікаві завдання чекають на нас.
-    Так, сьогодні ми будемо виразно читати, вчитися порівнювати, збагачувати свою мову образними висловлюваннями, зв'язними висловлюваннями, виконувати тести, працювати в парах.
II.    Сніжинка «Мотивація навчальної діяльності.»
-     Діти у нас сьогодні урок незвичайний. Вранці до нашого класу надійшла телеграма. У неї дуже цікавий зміст, тому що складається він із загадок.
-    Хто хоче прочитати першу?
Ліг на землю вранці ковдрою пухнастою,
Виграє на сонці ниткою сріблястою. ( Сніг)
Під нашим дахом морквинка росте.
Сонце пригріє – вона впаде. (Бурулька)
Що це за майстер малює на склі
Айстри, жоржини, троянд пелюстки? (Мороз)
-    Як ви гадаєте, хто міг прислати цю телеграму?
-    Як ви здогадались?
-    Дійсно, прийшла зима. Чарівниця Зима вирішила подарувати нам свої перлини – сніжинки. Вона засипала ними все навкруги, мій стіл і навіть нашу дошку. І я здогадуюсь, що це не просто сніжинки. Вони принесли нам цікаві завдання від красуні Зими. Як ви гадаєте, чи зможемо ми ці завдання виконати? Що ж, спробуємо! 
Сніжинка – "Чарівна скринька"
Наша скринька чарівна
Подарує нам слова,
Щоб ми зиму описали,
Речення про неї склали.
Слово у скринці: сонечко, сніг, крига, іней, хмари.
(Світить, але не гріє сонечко. 
Падає білий, лапатий сніг.
Водойми вкриті кригою 
На деревах іней. 
Небо часто закрите ваткими, 
сірими хмарами.)
-    Думаю, Зима задоволена вашими відповідями. Сьогодні на уроці ви будете отримувати від неї подарунки, які стануть у пригоді наприкінці уроку.
III. Сніжинка - "Мовна розминка"
- Щоб чітко й правильно вимовляти звуки під час подальшої роботи, проведемо мовну розминку.
1. Читання скоромовки
На дуби і на ялинки тихо падають сніжинки.
*промовити повільно
*промовити швидше
*промовити із здивуванням
*промовити весело
IV. Сніжинка "Тема уроку"
Показ презентації на тему "Зачарувала все зима" з коментарем вчителя.
-    Отже, друзі, вирушаємо у світ зимової краси і зимових див. Але перед тим як почати мандрівку ми повинні трохи розігрітися.
Фізкультхвилинка.
Морозець, морозець.
Не щипай нам щічки.
Теплі валянки у нас,
Шубки й рукавички.
Морозець, морозець,
Плещемо в долоні.
У дівчаток і хлоп’яток
Носики червоні.
V. Сніжинка «Новий матеріал»
1. Виразне читання вірша Дмитра Чередниченка «Січень-новорічень» вчителем.
2. Словникова робота.
Січень-Новорічень      Калач-посівач
3. Читання вірша мовчки. Перевірка первинного сприймання.
- Хто прийшов до малят? Що він приніс? 
4.Робота над змістом вірша.
- Чому Січень назвали «новорічень»?
- З чим вітав Січень дітей? Хто виглядав у нього з торби?
- Прочитайте що побажав Горішок? Калач – Посівач?
- А чому Старий рік нічого не сказав? Із чим його порівняв автор?
5. Хвилинка релаксації  «Уявний малюнок»
(Звучить музика, діти з закритими очима малюють уявні картини природи)
-    Які картини постають у вашій уяві? 
VI. Сніжинка «Підбиття підсумків уроку»
— Що нового ви дізнались на уроці? 

 

bottom of page