top of page

Конспекти уроків.Образотворче мистецтво.

1 клас (ЗПР)

Урок 4. 

Тема: Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення виразного образу лінійними засобами на основі творчої уяви. Святковий салют.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок № 4
Тема. Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення виразного образу лінійними засобами на основі творчої уяви. Святковий салют.
Мета: продовжувати розкривати поняття «лінія як засіб виразності»; закріплювати початкові навички роботи з лінією; навчати створювати (на елементарному рівні) виразний образ лінійними засобами; продовжувати формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати творчу уяву, дрібну моторику руки, стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу; забезпечувати доброзичливу атмосферу.
Обладнання:  репродукції картин відомих художників, кольорові олівці або фломастери; простий олівець; гумка.


Хід уроку


І. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь:
1.    Бесіда
–    Якими олівцями вам більше подобається малювати м’якими
чи твердими? 
–    Чому?
–    3 якою метою люди придумали фломастер?
–    Чи може фломастер замінити олівець?
–    Чи любите ви малювати фломастерами?
–    У якому малюнку фломастер обов’язково стане в пригоді?
–    Для чого художникові потрібні лінії, крапки, плями?
–    Що можуть зображувати крапки? плями? лінії?
–    Якими бувають лінії?
–    Що можна зобразити за допомогою ліній?
III. Закріплення вивченого матеріалу
1.    Випереджальне завдання
Учитель пропонує учням намалювати різні типи ліній: концентричні кола; пунктирні лінії з відрізками рівної довжини; пунктирні лінії з відрізками, що зменшуються та збільшуються завдовжки; промінці, що виходять з однієї точки; похилі лінії з нахилом ліворуч та праворуч.
Учитель пропонує розглянути малюнки уважно та визначити, яке саме зображення вони могли б утворити.
2.    Навчальна гра «Як олівець»
Учні мають згадати, хто і що за формою нагадує олівець (дерево, телеграфний стовп, черв’як, жираф і т. ін.) і чому.
Ті, хто знайшов найточніші порівняння, отримують кольоровий олівець або фломастер так, щоб решта учнів не бачила його кольору. Дітям необхідно уявити, що чарівник перетворив їх на олівці і фломастери відповідного кольору.
Лише за допомогою міміки та жестів учням-«олівцям» потрібно показати, що вони зможуть намалювати для людей. Решта учнів має відгадати, що намалювали олівці та фломастери.
3.    Робота над формуванням навичок і вмінь:
Учні виконують у робочому зошиті навчальні вправи, спрямовані на розвиток дрібної моторики руки.
–    Кожна людина любить свята, а найкращою прикрасою свята є святковим салют. Спробуймо і ми намалювати святковий салют.
–    Як ви вважаєте, який папір краще згодиться для нашого малюнка: білій чи темний? Чому?
(Учитель малює на дошці два прямокутники — вертикальний та горизонтальний. По низу аркуша ламаною лінією намальовані силуети будинків).
–    На якому з прямокутників наш малюнок буде виразнішим? Чому?
–    Для зображення салюту необхідно багато простору неба, тому ми обираємо вертикальний аркуш.
(Учитель демонструє, як скомпонувати малюнок, щоб не залишалося порожнього місця, потім виконує роботу на дошці, {завершуючи її крок за кроком.
–    Слід звернути увагу учнів ;на зміну характеру ліній: плавні, уривчасті, колоподібні. За бажанням учні можуть додати прапорці та повітряні кульки.)
4.    Індивідуальна робота за творчим завданням: 
Учні виконують творчу роботу. Учитель надає індивідуальну допомогу.
IV. Підбиття підсумків
–    Скільки в нас вийшло різних феєрверків! У кожного – свій характер, свій настрій.
–    Придумайте розповідь про свято намальоване вами.

bottom of page