top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 59. 

Тема: Природа Кримських гір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 59
Тема. Природа Кримських гір.
Мета: ознайомити учнів із Кримськими горами; розвивати спостережливість, уяву, пам'ять, мовлення, мислення; виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.
Обладнання. ілюстративний матеріал; кросворд; карта України; кружечки коричневого кольору.


Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Біля парти станьте чемно –
Хай мине час недаремно.
Будьте уважні й старанні всі –
Сядьте рівненько на місця свої.
II.     Хвилинка спостереження та повторення вивченого.
    Де знаходяться гори Карпати? Покажіть на карті їх місцезнаходження.
    Яка найвища вершина в Карпатах?
    Які тварини зустрічаються в Карпатах?
    Чому потрібно охороняти Карпати?
    Які ще гори є в Україні?
III.    Вивчення нового матеріалу.
Я пропоную вам здійснити уявну мандрівку до Криму, пройтися Кримським узбережжям, зупинитися біля Кримських гір. Але сьогодні не я вам буду розповідати і вчити вас, а ви мені та усім присутнім розповісте усе, що ви дізналися про Кримські гори, рослинний та тваринний світи гір. Адже у кожного з вас було завдання: знайти інформацію з певних питань. Налаштовуємося на подорож.
-- А чого ви очікуєте від нашої мандрівки? Дуже добре. Я сподіваюсь, що 
всі ваші очікування справдяться. Тож, вирушаймо в путь!
Перша зупинка – «Практична»
--Кримські гори знаходяться на півдні України, на Кримському півострові (вчитель показує на карті гори). Розгорніть свої підручники на другому форзаці, знайдіть Кримські гори, накрийте їх коричневим кружечком.
Друга зупинка – «Казкова краса гір»
-- Кримські гори невисокі. Багато скель у горах мають дивовижну форму – стовпа, велетня або якогось чудернацького звіра.
-- Кримські гори тягнуться вздовж узбережжя Чорного моря. Найвища точка Кримських гір – це Роман-Кош. 
Третя зупинка – «Гірські луки»
-- На плоских вершинах Кримських гір розміщені гірські луки, які називають яйлами. Вони вкриті трав'янистою рослинністю.
-- З ранньої весни на луках цвітуть проліски, шафрани, сині волошки, едельвейс кримський, півонії. Деякі з них занесені до Червоної книги України.
Четверта зупинка – «Фізкультхвилинка»
Відпочинемо ми трішки,
Бо стомились ручки й ніжки.
Дружно станемо у ряд –
Фізкультпауза в малят.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки й ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
П'ята зупинка – «Біля підніжжя гір»
-- Рослинність Кримських гір дуже різноманітна. Біля підніжжя гір ростуть дубові, букові ліси.
-- У дубових лісах росте малина, шипшина, ожина. Також ростуть вічнозелені рослини – плющ, жасмин, рускус, суничник та інші.
Шоста зупинка – «Тваринний світ»
-- Тваринний світ Кримських гір різноманітний і багатий. Тут можна побачити різні види хом'яків, ховрахів, тушканчиків. Зустрічаються кримська ласка, борсук, їжак.
-- Серед хижаків у Криму є лисиця та кам'яна  суниця. Серед звичайних лисиць зустрічаються чорнобурі.
-- Також можна зустріти плямистого оленя, гірського барана, козулю, білку тощо.
-- Серед птахів трапляються шпак рожевий, кам’яний дрізд, дикий голуб, чорний гриф, фазан тощо.
-- Велику кількість рослин і тварин Криму занесено до Червоної книги України.
Сьома зупинка – «Заповідний край»
-- Для збереження природи Кримських гір створено Кримський та Янтарний заповідники. Кримський заповідник – це один з найбільших та найстаріших в Україні заповідників.
-- У заповіднику охороняються найцінніші в Криму дубові, букові, соснові ліси, тис я гідний, ялівець високий, а також місця оселення водоплавних птахів.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Восьма зупинка – «Стежинка до знань»
1.    Робота з підручником .
 -  Розгляньте малюнки, фото із зображенням тварин і рослин, про які ви розповідали, згадайте, як вони виглядають.
2.    Робота в зошиті .
Дев'ята зупинка – «Фізкультхвилинка»
«Я люблю…»
3.       Робота в групах. Розгадування кросворду «Кримські гори».
            1    Г                                
            2    О                                
            3    Р                    -            
4                И                                

1.    Назва птаха (Гриф)
2.    Назва звіра (Олень)
3.    Найвища точка Кримських гір (Роман-Кош)
4.    Смачна солодка ягідка (Суниця)
4.    «Мікрофон» «Кримські гори».
    Назвіть найвищу точку Кримських гір.
    Які рослини зростають у горах Криму?
    Яких тварин можна побачити у лісах Криму?
    Що ви б зробили для того, щоб оберігати Кримські гори?
V.    Підсумок уроку.
-- Чи сподобалася вам наша подорож?
-- Чи справдилися ваші очікування?
-- Що найбільше запам’яталося?
-- Підготуйте розповідь про омріяну мандрівку Україною. Де ви б хотіли побувати, що побачити? Чи можливо хтось із вас уже відвідав якийсь куточок нашої Батьківщини, і може про нього розповісти, показати фото. Домовилися? Дуже добре. Я вам вдячна за урок. Всі гарно попрацювали. Ви великі молодці!
1.    Гра “Лото” (або “Склади пазл”).
2.    Робота з батьками.
—    Якими горами ми подорожували?
—    Що з’ясували і запам’ятали про ці гори?
—    Чим займаються люди цієї місцевості?
—    Що найбільше сподобалося на уроці?

bottom of page