top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 1. 

Тема: Леся Храпивлива-Щур «У школу». Марія Підгірянка «Школа».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Урок 1. 
Тема: Леся Храпивлива-Щур «У школу». Марія Підгірянка «Школа».
Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати в школярів інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи.
 

 

Хід уроку

 

I.      Організаційний момент
Стали, діти, всі рівненько. 
Посміхніться веселенько. 
Настій на урок взяли, 
Працювати почали. 
II.     Бесіда про літні враження, прочитані книжки
Використання інтерактивної технології «Мікрофон».
III. Ознайомлення з новим підручником «Літературне читання»
 1.     Бесіда, розчитування
—  У першому класі ми навчилися читати. Який підручник нам у цьому допоміг?
— Згадаймо уроки нашого Букварика!
— Молодці! Ви добре пам'ятаєте все те, чого навчив вас Букварик.
 2.    Ознайомлення з підручником «Літературне читання»
— У першому класі на уроках читання ми поринемо у чарівний світ художнього слова. Читатимемо багато чудових оповідань, віршів, казок, дізнаємося про їх авторів. Допоможе нам у цьому новий підручник. Як він називається?
Колективне розглядання підручника. Ознайомлення зі структурою підручника
— Які відомості є на титульній сторінці?
— Де саме видано підручник? Хто його автор?
—  Чудові ілюстрації до підручника намалювали художники. Назвіть їх.
—  Розгляньте умовні позначення. (Учитель читає і детально пояснює умовні позначення)
—  Щоб легше було зорієнтуватися, у будь-якому підручнику є зміст. (Учні розглядають зміст підручника, порівнюють його з малюнками форзаців. За завданням учителя знаходять твори. Зачитують назви розділів. Учитель читає напутнє слово).
Фізкультхвилинка
Петрик йшов, йшов, йшов (крокують на місці)
І суницю знайшов. (нахиляються вперед)
З’їв і далі пішов. (імітація рухів, які виконує хлопчик)
Петрик йшов, йшов, йшов
І горішок знайшов.
Підняв і далі пішов.
Петрик йшов, йшов, йшов
І грибочок знайшов.          
Поклав у кошик                 
і додому пішов. (сідають за парти)
IV.   Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
— Як називається перший розділ нашого підручника?
— Про що йтиметься у творах цього розділу?
1.    Інтерактивна вправа «Ґронування»
— Напишіть на дошці центральні слова.
Учитель пропонує учням назвати слова та фрази, що спадають їм на думку із заданої теми. Записує слова та фрази довкола центрального слова.
—  Школа стала для нас другою домівкою. Тут ми зростаємо і мужніємо, стаємо розумними, здобуваємо знання й опановуємо рідну мову. Тому розділ поділено на дві частини. Назва першої — «Дзвоником першим нас школа вітає».
2.     Опрацювання вірша Леся Храпивлива-Щур «У школу». 
1)     Читання вірша вчителем.
— Чи сподобався вам вірш? Чому?
— Який він за настроєм?
2)      Словникова робота. 
Дзвонить,  дзвіночок, дзелень. 
— Чи всі слова зрозумілі?
3)     Читання вірша учнями. Вибіркове читання.
— Із чим автор порівнює школу? Чому?
3.     Опрацювання вірша Марії Підгірянки «Школа».
1)     Читання вчителем вірша.
— Чому вчить школа?
2)     Повторне читання-«гудіння» вірша учнями.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Як називається наш новий підручник?
— Що означають умовні позначки, уміщені в новому підручнику?
— Чи сподобався вам урок? Що найбільше запам'яталося?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Загадати загадку батькам.

 

bottom of page