top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 24. 

Тема: Позакласне читання. Борис Вовк «Червоний кавун».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 24.
Тема:  Борис Вовк «Червоний кавун».
Мета: вчити дітей свідомо, виразно читати прозові твори; розвивати уміння аналізувати тексти, порівнювати образи, виділяти головну думку; виховувати працелюбність.
Обладнання: підручник, картки ілюстрацій для групової роботи.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаєм,
Все нове запам’ятаєм.
Давайте сядемо всі зручно і скажемо
Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок,
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно,
Вчителя слово
Здійсню я практично.
II. Мовна розминка. 
1. Робота з чистомовкою. 
 - Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з  чистомовкою.
Чи то лис, чи то ліс,
Чи то кинь, чи то кінь,
Чи то кит, чи то кіт – 
Звуки плутати не слід.2. Робота зі складовою таблицею.
3. Робота зі скоромовкою.
У зливу жахливу під кущем
Дуже змокли жук з джмелем.
III. Мотивація навчальної діяльності
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1.     Слово вчителя з елементами бесіди.
—Чи допомагаєте ви вдома? 
—Які обов'язки в сім'ї виконуєте ви?
—Чи допомагаєте ви мамі?
2. Опрацювання оповідання Бориса Вовка «Червоний кавун».
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте заголовок тексту. Поміркуйте, про що в ньому ітиметься.
2) Читання вчителем.
Фізхвилинка
Сильний вітер до землі 
гне дерева молоді, (присідають)
А вони ростуть, міцніють (піднімаються)
Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)
3) Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Чи правильними виявилися наші припущення про зміст оповідання?
4) Словникова робота.
Баштан – ділянка поля на якій вирощують кавуни, дині.
Сачок – сітка для ловлі риби, комах.
Обіруч – двома руками.
5) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.
Червоний – пречервоний
лінькуватий

6) Аналіз змісту оповідання.
 - Чи допомагав Петрик дідусеві садити і поливати кавуна?
 - Чим займався хлопчик?
 - Який виріс кавун?
 - Хто котив кавуна додому?
 - Чому кавунові було соромно за Петрика?

 IV. Підсумок уроку
—  Чи сподобалося вам оповідання?
—  Який висновок ви зробили з сьогоднішнього уроку?

bottom of page