

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 25.
Тема: Олександр Копиленко «Надходить осінь».
Урок 25.
Тема: Олександр Копиленко «Надходить осінь».
Мета: розширювати знання учнів про пору року — осінь; збагачувати їх уявлення про красу рідної природи, особливості рослинного та тваринного світу в різні пори року; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Дзвоник дав усім наказ:
- До роботи швидше в клас.
Працюватимемо старанно,
Щоб урок пройшов не марно.
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над скоромовкою
Запитала мишка мишку:
— Ти чого погризла книжку?
Мишка їй відповідала:
— їжі іншої не мала.
В. Каліна
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадки.
• Голі поля, мокне земля. Доти поливає.
Коли це буває? (Восени)
• У садках, гаях блукає Жовті шати одягає. Золотисту стелить постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
— Ось і настала золотокоса осінь. Сонце ще довго сяє на ясному небосхилі, проте воно вже не таке спекотне, як улітку, а ніжно-ласкаве, лагідне. Повітря прозоре, легке, у ньому далеко чути кожен звук. Небо часто хмариться, ідуть дощі, жовтіє та опадає листя, відлітають у вирій птахи, готуються до зими звірі, у садах та городах збирають фрукти та овочі.
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Робота над оповіданням Олександра Копиленко «Надходить осінь».
1) Читання оповідання вчителем.
— Про яких птахів згадано в оповіданні?
— Які птахи першими відлітають?
Фізкультхвилинка
Червона Шапочка маленька
По лісу йшла собі раденько.
Знайшла там ягідку червону.
Нагнулась, взяти щоб в долоню.
А далі — ягідка вгорі.
На розлогому гіллі.
Висить собі й милує око.
Зірвем її ми дітворі.
Бо ж так кортить, хоча й високо.
Підстрибнем високо мерщій.
Стрибай і ти, лишень не стій.
Затерпли рученьки від праці.
В кулак зберемо наші пальці,
А потім їх потрясемо.
Спочити пальчикам дамо.
Сідайте, діточки, за парти.
Навчання — праця.
Це, не жарти.
2) Скандоване напівголосне читання
3) Самостійне читання оповідання учнями.
2. Робота в групах.
— Яку картину ви намалювали б до оповідання?
VI. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Який новий твір про осінь запам'ятали?
— Хто його автор?
— Чого навчають нас твори про природу?
— Перевірте прикмети.
• Грім у вересні — на теплу осінь.
• Павутиння стелиться по рослинах — до тепла.
Веселий
світ
Веселкового
класу!
