top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 7.

Тема: Порядкова лічба. Поняття «однакова кількість» або «порівну», «різна кількість», «стільки ж», «більше, ніж», «менше, ніж».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК № 7. 
Тема. Порядкова лічба. Поняття «однакова кількість» або «порівну», «різна кількість», «стільки ж», «більше, ніж», «менше, ніж».
Мета: сформувати поняття більше—менше, стільки ж; вправляти в лічбі предметів (кількісній і порядковій); продовжувати розвивати просторові уявлення дітей; учити писати похилі палички; розвивати вміння порівнювати предмети за розміром, кількістю; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: лічильний матеріал (фігурки тварин); індивідуальний лічильний матеріал (палички).

ХІД УРОКУ

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Кількісна й порядкова лічба (робота з лічильним матеріалом). На набірному полотні виставлені предметні картинки — зображення тварин.
— Порахуйте тварин зліва направо. Скільки їх?
— Порахуйте тварин справа наліво. Скільки їх?
— Чи змінилася їх кількість?
— Назвіть звірів по порядку. Хто стоїть першим? А хто останнім? На якому місці зайчик?
2. Повторення понять справа—зліва, зверху—знизу (на с.   підручника).
— Хто намальований зліва? справа?
— Де ведмідь? їжачок?
3. Порівняння предметів і фігур за розміром (більший і менший вазони, більший і менший квадрати, однакові).
4. Виконання завдання 1 на с. 7 зошита.
II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота зі с. 4 підручника. Лічба предметів, порядок лічби.
За малюнками з’ясовуються відношення найбільший, найменший, праворуч—ліворуч, найвищий, найнижчий, більший, менший.
2. Формування поняття про напрямок руху: зліва направо, справа наліво (виконання завдання 4 на с. 4 підручника).
— Чи змінилася кількість фігур, коли помінявся напрямок лічби? (Ні, кількість кружечків однакова.)
3. Виконання завдань 1, 2, 4 на с. 2 зошита.
4. Робота з індивідуальним лічильним матеріалом (паличками).
В мавпи Чіти шість бананів,
В мавпи Нани два банани.
У якої мавпи більше —
Чи у Чіти, чи у Нани?
— Покладіть зліва на парті стільки паличок, скільки бананів у мавпи Чіти (6), а справа — стільки, скільки бананів у мавпи Нани (2).
— Що більше — 6 паличок чи 2 палички?
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Порівняння смужок за довжиною.
 — Скільки смужок однакової довжини?
— Яка з них найдовша?
— Яка найкоротша?
— Скільки всього смужок?
2. Повторення геометричних фігур.
— Які геометричні фігури ви бачите на малюнку? (Круги, трикутники, квадрати.)
— Скільки трикутників? (Чотири.)
— Чи однакові вони за розміром?
— Скільки кругів? (Два)
— Який найбільший? Який найменший?
— Яких фігур однакова кількість? (2 квадрати і 2 круги.)
— Яких фігур на малюнку більше — кругів чи трикутників?
— Відгадайте загадки.
Три у мене сторони,
Міцно з’єднані вони,
А між ними три кути.
Хто я? Чи вгадаєш ти?
(Трикутник.)
Ось вам загадка непроста:
Не маю жодного кута.
Фігура я геометрична,
Така кругленька, симпатична!
(Круг.)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Сьогодні ми порівнювали предмети за розміром, училися визначати більшу й меншу кількість предметів. Перевіримо, як ви засвоїли матеріал.
Чого більше у котів:
Лапок, вушок чи хвостів?
(Лапок.)
Чого менше у котів:
Лапок, вушок чи хвостів?
(Хвостів.)

bottom of page