top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 57. 

Тема: Числовий вираз. Складання числових виразів за практичними діями з предметами, малюнками. Читання числових виразів різними способами, із застосуванням слів плюс, додати, мінус, відняти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 57.
Тема: Числовий вираз. Складання числових виразів за практичними діями з предметами, малюнками. Читання числових виразів різними способами, із застосуванням слів плюс, додати, мінус, відняти. 
Мета: формувати вміння додавати і віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне число, розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

 

ХІД УРОКУ


I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
 1 Вступна бесіда
— Сьогодні на уроці ми повинні закріпити вміння і навички додавати і віднімати в межах 20, складати і розв’язувати задачі.
А допоможе нам у цьому улюблений казковий герой, а хто саме — ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.
Всіх вилікує, зцілить,
Добрий лікар... (Айболить).
На дошці — ілюстрація Айболитя.
— Правильно, це лікар Айболить.
— Діти, а з якої казки цей герой? Хто її автор? (К. І. Чуковський)
— Айболить — це казковий лікар. Він лікує звірів.
— Коли я йшла до школи, він мене зустрів і сказав, що занедужали звірята. Але от лихо, у нього скінчилися ліки й аптечка порожня. Він просить вас, діти, про допомогу.
— Чи згодні ви допомогти лікареві Айболитю?
— Тоді починаємо.
— Діти, а що повинне бути в аптечці? (Йод, зеленка, вітаміни, пігулки)
— Що рекомендують робити лікарі, щоб не хворіти? (Уживати вітаміни)
— Зараз ми будемо збирати вітаміни для звірів.
 2 Математичний диктант
 • Знайди різницю чисел: 7 і 3; 8 і 5.
 • Знайди суму чисел: 7 і 3; 4 і 2.
 • Зменшуване 9, від’ємник 4. Знайди різницю.
 • Знайди різницю чисел 10 і 3, а потім порівняй різницю
і від’ємник.
— Молодці! Вітаміни ми зібрали.
 3 Гра «Ланцюжок»
 4 Робота за індивідуальними картками
— А зараз до аптечки потрібно покласти таблетки. Щоб таблетки з’явилися в аптечці, вам потрібно виконати наступне завдання.
— Візьміть картку № 1.
— Діти, у кого на картці червоний кружечок, мають вибрати правильну відповідь та обвести її ручкою
— Діти, у кого на картці зелений кружечок, мають знайти значення виразу і записати відповідь.
1 варіант
Зменшуване 8 9 9 9 10 10 10
Від’ємник3 4 5 6 789
 Різниця
2 варіант
Зменшуване 8 9 9 9 10 10 10
Від’ємник3 4 5 6 789
 Різниця 4 3 4 2 431
 5 2 6 352 2
 6 5 7 6 343
 — Перевіримо роботи. 
— Якщо робота виконана правильно, поставте знак плюс на картці.
— Якщо допущені помилки, поставте знак мінус.
— Як називаються числа при відніманні?
— Таблетки в аптечці! Айболить каже, що ми заслужили на відпочинок.
● Фізкультхвилинка
 Раз — піднятись, потягнутись,
Два — зігнутись, розігнутись,
 Три — в долоні три плеска.
 На чотири — руки ширше!
 П’ять — руками помахать,
Шість — за парту тихо сісти.
III. Закріплення вивченого матеріалу
 1 Застосування знань. Розв'язування задач
— Тепер потрібно покласти до аптечки йод. Для цього необхідно розв’язати задачу.
У лікаря Айболитя 14 пігулок, 4 пігулки він віддав бегемотові. Скільки пігулок залишилося в Айболитя?
— Якщо складно розв’язати задачу, користуйтеся карткою з опорними словами.
Короткий запис
Було— 14 п.
Віддав—4 п.
Залишилося — ?
— Перевірте розв’язання задачі. Яку дію використали? Чому?
— Йод в аптечці!
 2 Самостійна робота
— Ще залишилося покласти в аптечку зеленку. Для цього потрібно самостійно розв’язувати приклади.
10 – 7
7 – 6
10 – 5
20 - 10
6 + 3
 1+ 8 
4 + 6 
20- 1
— Підкресліть у прикладах зменшуване.
— Молодці! Зеленка в аптеці!
— Айболить пропонує провести гімнастику для очей.
Проведемо, друзі, з вами Ми гімнастику для очей.
Вправо, вліво подивились,
Знизу вгору, і зверху вниз.
Ти, кришталик, не гнівайся.
Ми не будемо циркуль брати,
Будемо поглядом коло писати.
 3 Порівняння чисел і виразів
— Усе готове, Айболить почав збиратися в дорогу до хворих звірят. А хто йому допоміг дістатися хворих?
— Щоб політ був успішним, виконайте наступне завдання — порівняйте числа і вираз (з коментуванням).
13 - 10 □ 4 
8+ 2 □ 6
18 - 1 □ 10 
7- 1 □ 10
19 - 1 □ 18
 5+ 5 □ 11
— Отже, Айболить вирушив до хворих звірят на орлові. А що відбулося далі, ми зараз подивимося. (Показ фрагмента, де Айболить вилікував бегемотиків і тигренят.)
— Айболить вилікував звірят завдяки вашим знанням, умінням і працьовитості.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія
— Сьогодні на уроці ми вчилися додавати і віднімати в межах 20, складати і розв’язувати задачі.

bottom of page