top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 13. 

Тема: Платон Воронько «Кошеня».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 13.
Тема: Платон Воронько «Кошеня».
Мета: вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент
 Стали, діти, всі рівненько. 
Посміхніться веселенько. 
Настій на урок взяли, 
Працювати почали.
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над скоромовкою
Смужечка на смужечці -
Наша Мура мружиться.
Мружиться - не журиться,
А муркоче й жмуриться.
2. Робота над чистомовкою
Чі-чі-чі — сидить кіт на печі.
Ла-ла-ла — миша від нього втекла.
Енько-енько-енько — в нірку вскочила швиденько.
Та-та-та — сміється з нашого кота.
3. Складовий аукціон
Ча — (час, часник, чай, чайка, чари...)
Чо — (чоботи, чоловік, чорний, чоло...)
Че — (черевик, червень, чернетка, чесність...)
III. Мотивація навчальної діяльності
IV. Повідомлення теми і мети уроку
— Як називається перший розділ нашого підручника?
— Про що йтиметься у творах цього розділу?
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1)Виразне читання вірша вчителем.
Засмутилось кошеня – 
Треба в школу йти щодня. 
І прикинулось умить, 
Що у нього хвіст болить. 
Довго думав баранець 
І промовив, як мудрець: – 
Це хвороба не проста, 
Треба різати хвоста. 
Кошеня кричить: «Ніколи! 
Краще я піду до школи!
- Про що йдеться в вірші?
 - Які емоції він в тебе викликав?
Фізхвилинка
Встали, діти, тільки — раз. 
 Фізкультпауза у нас. 
 Віє вітер: «Шу-шу-шу, 
 Я берези колишу. 
 Хмари розганяю в небі, 
 Дощ несу вам по потребі. 
 Як стомлюся, то спинюсь. 
 Я нікого не боюсь». 
 Сіли й ми за парти, діти, 
 Будем далі тему вчити.
2) Скандоване читання вірша за вчителем.
3) Напівголосне читання вірша дітьми.
4)Гра « Вовк і зайці» - робота в парах.
     (строчку читає заєць, потім читає вовк).
VI. Підсумок уроку. 
- Що вам сподобалося на уроці? 

bottom of page