top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 41. 

Тема: Порядкова лічба. Порівняння двоцифрових чисел на основі визначення їх десяткового складу. Розв’язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 41.
Тема. Порядкова лічба. Порівняння двоцифрових чисел на основі визначення їх десяткового складу. Розв’язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць.
Мета: Вдосконалювати обчислювальні навички, вправляти учнів у розв’язанні задач збільшення числа на кілька одиниць; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання:   картки для усної лічби, предметні малюнки.

 

Хід уроку


I.    Організаційний момент
Уже дзвінок нам дав сигнал
 Працювати час настав,
 Тож і ми часу не гаймо,
 Роботу швидше починаймо.
II.    Оголошення теми і мети уроку.
-     Діти, сьогодні на уроці математики ми з вами будемо мандрувати, додавати, віднімати, вміло й чітко рахувати, щоб усе запам’ятати. А щоб усе запам’ятати  візьмемо з собою помічників: уважність і кмітливість, швидкість мислення, винахідливість і взаємодопомогу.
А девізом уроку будуть слова:
       Математика -  наука точна!
       Розум хазяїн в ній,
       Математику вивчай,
       Розум, пам'ять розвивай.
III.    Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Збери яблука»
На дошці намальоване дерево — яблуня. На дереві — яблука, на яких написані приклади. Біля дерева — кошик. Учитель пропонує дітям зібрати врожай фруктів. Потрібно зняти силует яблука, розв’язати приклад і покласти яблуко в кошик.
9 – 2
10 – 6
3 + 3
6 + 4
4 – 1
8 – 3
2. Каліграфічна хвилинка
Написання чисел від 11 до 20 в рядок
3. Показати й записати числа під диктовку вчителя: 1 десяток і 4 одиниці,  десяток і 8 одиниць, 5 одиниць і 1 десяток, 1 десяток і 9 одиниць.
4. Збільшити на одиницю й записати число: 14, 12, 11, 10, 8, 16, 18.
5. Скласти приклади за зразком .
11=10 + 1
12=10 + …
13=10 + … 
Фізкультхвилинка
Раз — піднятись, потягнутись,
Два — зігнутись, розігнутись,
 Три — в долоні три плеска.
 На чотири — руки ширше!
 П’ять — руками помахать,
Шість — за парту тихо сісти.
IV.     Закріплення вивченого
1. Вставити число за розрядами в таблицю: 15, 17, 19, 10, 20.
Десятки    Одиниці
    
    
    
2. Розв’язання текстових задач 
Учитель читає текст задачі. Учні повторюють умову й запитання задачі. Учитель записує коротку умову задачі на дошці.
Було - 3 пташки
Прилетіло - 2 пташки
Стало - ?     
— Чому  задачу розв’язували додаванням?
3. Робота з підручником.
Намалювати відрізок довжиною 4 см.
V.    Підсумки уроку


 

bottom of page