

Конспекти уроків. Математика.
1 клас (ЗПР)
Урок 48-49.
Тема: Випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел (11+1, 16 – 1). Розв’язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць та на різницеве порівняння чисел.
Урок 48-49.
Тема. Випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел (11+1, 16 – 1). Розв’язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць та на різницеве порівняння чисел.
Мета: вчити учнів рахувати в межах 20, визначати місце числа ряду чисел 10–20; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння розв’язувати задачі опрацьованих видів; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: схеми задач, картки для усної лічби, таблиці з умовами задач, цифри 10–20.
Хід уроку
-
Організаційний момент.
-
Актуалізація знань учнів
1. Повторення
1) Усна лічба за картками.
Учитель показує картку з прикладом, а учні — відповідь карткою з числом.
3 + 7
9 – 3
5 + 4
8 – 5
9 + 1
7 – 4
6 + 3
9 – 6
2) Робота з рядом чисел 10–20.
• Розставити числа за порядком: 19 17 12 20 16 11 10 18 13 15 14
• Назвати попереднє число для 13, 17; наступне число для 14, 17. Назвати «сусідів» чисел 16, 19, 11. Назвати число, що на 1 більше 12, на 1 менше 19.
• Яке число стоїть за числом 15? Яке число стоїть перед числом 13?
3) Повторення про склад двоцифрових чисел.
— Назвіть число, що складається з 1 десятка й 8 одиниць, з 1 десятка й 5 одиниць. Скільки десятків й одиниць у числі 14? 17?
— Як утворити число 18 від числа 17? Яке число більше — 18 чи 15? Порахуйте від 18 до 10.
2. Усна лічба за малюнком
Хто з тварин підняв найбільшу вагу?
-
Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником
• Вставити пропущені числа. Порахувати від 7 до 20.
• Вставити «сусідів» числа 10, 13, 16, 19.
• Як утворити числа 14, 17?
• Як із числа 14 утворити число 15?
2. Розв’язання прикладів
11+1=
16-1=
12+1=
15-1=
3. Фізкультхвилинка
4. Розв’язання задач
1) За малюнком.
2) Текстова задача.
У Петрика було 10 зошитів. Він подарував 3 зошити другові. Скільки зошитів залишилось у Петрика?
5. Завдання на розвиток уваги
Хто які предмети рахував?
-
Підсумки уроку
Веселий
світ
Веселкового
класу!
